2018 | 20172016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010  

Galerie – rok 2018

Zpěváček 1. kolo

První kolo pěvecké soutěže Zpěváček se uskutečnilo 8.3.2018 na Lidové konzervatoři a Múzické škole v Ostravě-Přívoze. Malou Ostravicu reprezentovalo 5 děvčat – Eliška a Zuzi Verlíkovy, Janička Najdková, Klárka Ondračková a Venďa Cebulová. Soutěžících nebyl tak hojný počet jako v loňských letech, ale i přesto byla veliká konkurence. Do druhého kola postoupily všechny starší slečny, tedy Eliška, Vendula a Klára. V „mladší kategorii“, tedy v té nesoutěžní se nám bohužel moc nedařilo. Ale neztrácejme naději, protože Zuzanka byla nominovaná jako náhradnice a holky mají před sebou ještě spoustu let na zlepšení a úspěch! Děkujeme holkám za účast, za skvělé výkony a nesmíme zapomenout i na poděkování Verči Slané za perfektní přípravu!

 

Mezinárodní folklórní festival 

Již 24. ročník festivalu jsme si náramně užili! Počasí nám tento rok přálo a tak jsme opět vystoupili před plným náměstím. Jako první se představila Malá Ostravica v dětském programu „Děti tančí a zpívají“. Později na pódiu učinkovali už členové dospělého souboru a to v programu „Jednemu dal, druhemu vzal“.  Jako každý rok jsme se naučili něco nového na workshopech, tentokrát s dětmi z Indonésie a poté z Mexika. Těšíme se na další ročník, stejně tak na další zahraniční soubory a nové zážitky!

 

Tábor v Raškovicích

ZŠ Raškovice, místo, kde naše děti strávily krásných 9 dní. Do bradavické školy se nejelo jinak než bradavickým expressem a po příjezdu byli studenti rozřazeni mluvícím kloboukem do kolejí. V dopoledních hodinách děti pilně nacvičovaly nové pásmo Čtyři koně ve dvoře, které můžete vidět na Sochových slavnostech v srpnu. Odpoledne se podávaly výkony v celotáborových hrách a nechyběla samozřejmě výuka, kde se studenti učili uvařit lektvar, poznat fantastické zvíře či hrát famfrpál. I když ze začátku školního roku vedl Havraspár, pro tento školní rok vyhrála kolej nebelvírská. Děkujeme všem dětem za účast a doufáme, že se příští rok všichni zase uvidíme!